Ливерпул го крена трофејот од Премиерлигата (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Капитенот Џордан Хендерсон го крена шампионскиот пехар во Премиерлигата, за жал на празниот Енфилд на кој не можеа да се израдуваат и фановите поради забраната за присуство на навивачи.

Ливерпул ја завери титулата на седум кола пред крајот, но требаше да почека до последниот домашен натпревар оваа сезона за да го добие пехарот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани