Ливаковиќ испиша историја во Катар (ВИДЕО)

by
3 минути читање

Ливаковиќ ги одбрани ударите на Минамино, Митома и Јошида и испиша историја.

Тој стана првиот голман кој ги одбранил првите два шута на противникот во еден пенал рулет на Мундијалите и стана само трет голман кој одбранил три пенали на еден меч од Светско првенство.

@2024 – Сите права задржани