Ливаковиќ: Бразилците се најдобри во светот, не знам како да го опишам ова

by
1 минути читање

Ливаковиќ блеска на ова Светско првенство, тој беше херојот на мечот против Јапонија со три одбранети пенали, а денеска ги полуде Бразилците со своите интервенции во текот на сите 120 минути и еден одбранет пенал.

„Бразилците се најдобри на светот, ама ние го оставивме срцето на теренот. Никогаш не се предаваме, секогаш сме спремни да го дадеме максимумот, па и повеќе од тоа. Не знам како да го опишам сето ова. Не се предадовме ни кога примивме гол, се боревме 120 минути и поминавме“, рече Ливаковиќ по мечот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани