Линекер брутално го истрола Тен Хаг по понижувачкиот пораз од Борнмут: Дали му се случило на некого ова?

by
1 минути читање

Ерик тен Хаг
синоќа беше именуван за тренер на месецот во Премиерлигата, но денеска имаше
малку причини за радост. Манчестер јунајтед пред своите фанови беше шокиран и
загуби со 0-3 во пресметката со Борнмут, колку е понижувачки поразот покажува фактот
дека ова е прва победа на популарните „цреши“ на Олд Трафорд.

Па критики од
сите страни пристигнуваат на адреса на фудбалерите и тренерот, а Гери Линекер
дури и сугерираше дека Холанѓанецот треба да добие отказ.

„Дали некогаш
некој бил прогласен за тренер на месецот и останал без работа во ист викенд?“

напиша легендарниот англиски фудбалер и на брутален начин го истрола
предводникот на Манчестер јунајтед.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани