Леви го врбува Кејн да остане во Тотнем, му ветува статуа пред стадионот

by
1 минути читање

Доколку Кејн остане во Тотнем, ризикува кариерата да ја заврши без освоена титула, но Леви вели дека поважно е да биде клупска легенда.

„Хари Кејн апсолутно може да освои трофеј во Тотнем, но да се биде легенда исто така е важно. Се надевам дека еден ден ќе има статуа од Хари надвор пред нашиот стадион“, вели Леви.

„Фактот што тој е најдобар стрелец на Спартс, е создавање историја“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани