Леверкузен првпат во својата историја ја освои Бундеслигата! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Баер Леверкузен и математички е шампион на Германија и тоа без загубен меч.

Тимот на Чаби Алонсо денеска тоа го направи со стил, со победа од 5-0 над Вердер Бремен.

Вирц даде хет-трик, по еднаш погодија Бонифејс и Џака.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани