Леверкузен и понатаму е без пораз, овојпат се спаси во 97. минута! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Леверкузен повеќе пати оваа недела се спасуваше од пораз во судиското продолжение, па ова што се случи денеска е веќе видено.

Штутгарт водеше со 2-0 со голови на Фухрик и Ундав во првите 15 минути од второто полувреме.

Во 61. минута Адли намали на 2-1, а во 97. минута Андрих реализираше за 2-2.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани