Левандовски во 93. минута донесе победа за Барселона на Местаља (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тоа беше интензивен натпревар меѓу двете екипи, шанси имаше и на двете страни, на крај мечот беше решен со гол на Роберт Левандовски во 93. минута.

Црна точка на мечот беа повредите, во составот на Валенсија се повреди Кавани кој мораше да излезе уште во 18. минута, кај Барселона, Гарсија и Кунде се повредија. Гарсија излезе во 42. минута, Кунде во 74.

Валенсија даде еден гол, во 50. минута погоди Лино, но претходно негов соиграч играше со рака, па голот беше поништен.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани