Лестер го назначи новиот тренер

by
0 минути читање

Шекспир го презема кормилото на Лестер во февруари откако клубот му врачи отказ на Клаудио Раниери.

Тогаш тој дојде како привремено решение, но со добрите резултати на тимот се избори за останување на клупата.

Денес Лестер објави дека потпишале три годишен договор со Крег Шекспир и тој ќе остане прв тренер на тимот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани