Легендарниот Ромарио му се врати на фудбалот, ќе игра заедно со син му!

by
0 минути читање

Ромарио тврди дека е во топ форма и договорот со бразилскиот клуб го потпишал за да заигра заедно со неговиот син.

„Ќе остварам уште еден сон, ќе играм заедно со мојот син“, вели Ромарио.

„Малку спортисти и фудбалери имале можност да играат заедно со нивниот син. Јас на 58 години уште сум во топ форма. Се надевам дека тој често ќе ми ја додава топката и ќе ме проигрува, па ќе можам да останам топ стрелец“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани