Лапорта го разочара Манчестер јунајтед: Немаме намера да го продадеме Де Јонг

by
1 минути читање

Кога клубовите имаа шанса да се договорат, ставот на Де Јонг секогаш беше дека тој сака да остане во Барселона.

Сега и претседателот на Барселона вели дека ќе направи се за да го задржи, па шансите на Манчестер јунајтед да дојде до неговиот потпис стануваат минимални.

„Има многу клубови кои го сакаат него, не е само Манчестер јунајтед. Ние немаме намера да го продадеме, тој сака да остане“, вели Лапорта.

„Ќе направам се за да го задржам Френки, но има и проблем со платата и тоа треба да се прилагоди“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани