Лани испиша историја во Премиерлигата сега го нема погодено оквирот од голот два месеци

by
1 минути читање

Англичанецот
минатата сезона ја заврши како втор стрелец во Премиерлигата со 24 погодоци, а испиша и историја откако ја тресеше мрежата на 11 натпревари во низа.

Сепак, Џејми
Варди оваа сезона е непрепознатлив, зад своето име има само 5 погодоци од кои
три ги постигна против Манчестер Сити на 10. декември.

Напаѓачот не само
што поминува низ тежок голгетерски пост, статистиката вели дека тој во
Премиерлигата го нема погодено оквирот од голот скоро два месеци.

Последен пат тоа
му успеа на средбата против Стоук на 17. декември, натпревар на кој доби и
црвен картон.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани