Лацио на Олимпико ја победи Аталанта во дерби со пет гола! (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Домаќините рано направија предност од 2-0. По само пет минути игра Де Кетеларе си постигна гол за водство на Лацио од 1-0, а веќе во 11. минута Кастељанос погоди за 2-0.

Во 33. минута Едерсон реализираше за Аталанта и го врати својот тим во игра, а во 63.минута Колашинац погоди за израмнување на 2-2.

На седум минути до крајот Весино даде гол за Лацио за победа од 3-2.

Во истиот термин се одигра и дуелот меѓу Фросиноне и Верона кој го добија домаќините со 2-1.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

@2024 – Сите права задржани