Кулибали е во Лондон да го комплетира трансферот во Челси, по што ќе летне за САД

by
0 минути читање

Челси го договори трансферот на Кулибали, а сега на ред е фазата на комплетирање, да бидат завршени сите формалности, по што ќе биде потпишан договорот.

Кулибали во Челси ќе игра за 10 милиони евра по сезона.

Откако ќе ги помине медицинските тестови и ќе го потпише договорот со Челси, Кулибали веднаш ќе отпатува за САД да се приклучи на новите соиграчи кои се подготвуваат таму.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани