Кукуреља притиска да оди што е можно побрзо во Челси, Брајтон не се брза

by
0 минути читање

Кукуреља ги договори личните услови со Челси, но се уште нема зелено светло од Брајтон.

Фудбалерот притиска трансферот да се реализира побрзо, Кукуреља е нетрпелив да се заврши неговата трансфер сага која трае веќе подолго време, но Брајтон не се брза.

Според Дејвид Орстејн, Брајтон ќе побара уште некој милион плус, а паралелно гледа да договори замена за Кукуреља, веројатно тоа ќе биде Колвил.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани