Круниќ: Милан може да игра и без Леао

by
1 минути читање

Но Раде Круниќ смета дека Милан со играта против Наполи покажал дека може да игра и без Леао иако го истакнува неговото големо значење за тимот.

„Не беше лесно против силен тим како Наполи, но не можеме да бидеме среќни само со одличните перформанси и затоа што немавме среќа со тоа што двапати ја погодивме констуркцијата од нивниот гол“, вели Круни.

„Ја контролиравме добро топката и создававме шанси, но требаше да направиме повеќе со тие шанси“.

„Ние се навикнавме да играме со Леао, кој ги има тие многу специфични карактеристики, но и на овој меч одигравме добро и покажавме дека можеме да играме и без него“.

„Мојата идеална позиција е во среден ред со тројца, но тоа во Милан не постои. Јасно е дека тренерот не бараше од нас да го правиме тоа што Леао вообичаено го прави, ние имаме други квалитети“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани