Крос откри како реагирале фудбалерите на Реал Мадрид на срамниот пораз на Барса од 8-2

by
1 минути читање

Баерн минатата недела ја понижи Барселона во Лисабон, славеше со 8-2 во
четвртфиналето од Лигата на шампиони, па ова со денови беше топ тема кај
фудбалските љубители. Тони Крос сега откри дека срамниот пораз се коментирал и
во ВатсАп групата на Реал Мадрид.

„Не можам да ви покажа какви се пораки беа разменети. Но јасно е дека никој
не ја желаше Барса. Имаше доста сеир“
– вели Германецот.

„Баерн сега има многу навивачи на Реал, барем како втор омилен клуб. Луѓето
кои се бунеа за нашата елиминација од Лигата на шампиони, добија нова тема за
критики“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани