Кристанте во 95. минута донесе победа за Рома во меч кој почна на 14. април, а заврши денеска! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тогаш мечот беше прекинат во 72. минута откако дефанзивецот на Рома, Ендика колабираше на теренот. Денеска се одиграа преостанатите минути.

Денешниот остаток од мечот почна со резултат 1-1, се чинеше дека така и ќе заврши, но по еден корнер во 95. минута, Кристанте погоди со глава за победа на Рома од 2-1.

Ова беше и деби на Фабио Канаваро на клупата на Удинезе, необично деби за легендата на италијанскиот фудбал.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани