Крај на сагата за Брозовиќ, Хрватот потпиша со Ал Наср

by
1 минути читање

Брозовиќ долго време размислуваше дали да ги прифати парите на Саудијците, а откако го направи тоа Ал Наср побара дополнителен попуст од Интер, по што работата се одложи.

Сега е готово, конечниот договор е Ал Наср на Интер да му плати 18 милиони евра за Брозовиќ.

Хрватот стави потпис на тригодишен договор, период за кој се очекува да заработи околу 100 милиони евра.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани