Ковачиќ: Никогаш не сум го коментирал судењето, но ова е…

by
1 минути читање

Хрватска беше одлична во првиот половина час од натпреварот, но по пеналот за Аргентина работите се променија. Аргентинците заиграа подобро и на крајот релативно лесно стигнаа до победата.

Пред акцијата за пенал на Аргентина, Хрватите бараа корнер. 

„Тешко ми е воопшто да го коментирам овој меч. Според мене пеналот не уништи. Но тоа е анализа за друпат. Не можам да верувам дека не ни досуди корнер, а потоа пенал… Никогаш не сум го коментирал судењето, но ова се две огромни грешки на судиите“, вели Ковачиќ.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани