Конте му се враќа на фудбалот, се договори со клуб од Серија А!

by
1 минути читање

Реномираниот италијански медиуми тврди дека Конте ќе биде нов тренер на Наполи, двете страни се договориле за тригодишен договор кој наскоро и официјално ќе биде потпишан.

Конте ќе добива плата од 6,5 милиони евра по сезона.

Де Лаурентис и претходно сакаше да го ангажира Конте, но тој не сакаше да го преземе клубот среде сезона.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани