Клупската казна му заврши, но Погба не е во составот ниту за дуелот со Сампдорија!

by
1 минути читање

Погба имаше дисциплинска казна од Алегри поради што беше изоставен од дуелот во Лига Европа против Фрајбург, но требаше да настапи денеска.

Сепак тој нема да биде во составот ниту за денешниот дуел со Сампдорија. Наводно овојпат имал мускулен проблем на кој се пожалил на утринскиот тренинг.

Врз Погба ќе бидат направени дополнителни тестирања со цел да се утврди тежината на повредата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани