Клоп откри каква желба имал Фирмино по одлуката да замине од Ливерпул

by
1 минути читање

Минатата недела,
медиумите објавија дека Роберто Фирмино нема да стави потпис на нов договор,
напаѓачот го известил Јирген Клоп дека по крајот на сезоната заминува.

„Да, разговарав
со Боби и ми кажа дека заминува. Малку бев изненаден. Ситуацијата можеше да заврши на еден
или друг начин, на крајот тој реши да замине и ја почитувам неговата одлука“

вели Германецот.

„Ми се направи
мерак со приемот кој го доби од навивачите кога влезе против Манчестер
јунајтед“.

„Единствена друга
работа што ми ја кажа беше, „Сега сакам оваа прекрасна приказна да ја завршам
со позитивен крај“. Па тој ќе биде целосно посветен на тимот до крајот на
сезоната, нешто што е сосема очекувано од него“.

„Во моментов нема
време да мислиме за опростување, но знам дека песните за него долго време ќе се
пеат“. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани