Клоп и Ливерпул ликуваат, Челси соопшти дека е завршена сезоната за засилувањето од 60 милиони

by
1 минути читање

Ливерпул и Челси минатото лето имаа две големи битки на трансфер пазарот, „црвените“ прво го договорија Моизес Каиседо, а потоа и Ромео Лавија, но „сините“ на крајот успеаја да ги украдат и двајцата.

Јирген Клоп потоа во неколку наврати испрати зајадливи коментари и порача дека имале среќа што не ги купиле Моизес Каиседо и Ромео Лавија.

Предводникот на Ливерпул сигурно ќе ликува по последното соопштение на Челси, и известувањето дека е завршена сезоната за Ромео Лавија.

Младиот фудбалер од Белгија, поради повреди го одигра својот прв натпревар дури во декември, но веднаш доживеа нов пех.

„Сините“ попладнево соопштија Ромео Лавија ја обновил повредата и прогнозите се лоши, нема шанси да се врати на терените до крајот на сезоната.

Челси на Саутемптон му плати околу 60 милиони фунти за ангажман а Ромео Лавија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани