Клоп бара интервенција од УЕФА и ФИФА, Саудијците можат да купуваат и во септември

by
2 минути читање

Крајот на продниот рок во Саудиска Арабија е длабоко во септември. Со оглед на нивната инвазија во Европа по засилувања, тоа може да биде проблем за европските екипи.

„Влијанието на Саудиска Арабија е масивно. Најлошото е што нивниот преоден рок се затвора три недели подоцна од нашиот. ФИФА и УЕФА мора да најдат решение за ова“, изјави Клоп.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

@2024 – Сите права задржани