Килијан Мбапе има три опции

by
1 минути читање

Килијан Мбапе не
ја искористи опцијата да ја продолжи соработката со ПСЖ до 2025 година, па на
почетокот од следната година ќе почне да ги одработува последните шест месеци,
а со тоа ќе има и одврзани раце да преговара со други клубови.

Се очекува неизвесноста
околу иднината на напаѓачот да трае со месеци, а како што пренесува Ревело, во
игра се три опции.

Преселба во Реал
Мадрид е една од нив, Флорентино Перез со години се обидува да го донесе
напаѓачот на „Бернабеу“.

Продолжуавање на
кариерата во Премиерлигата е втора опција, неколку клубови како Ливерпул,
Манчестер Сити и Челси внимателно ја следат ситуацијата.

Третата опција е
Килијан Мбапе да продолжи во ПСЖ и да си подаде рака со „светците“ за нов
договор.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани