Кејн се врати во Минхен, нема да игра и против Белгија

by
1 минути читање

Кејн има повреда на зглобот, но и покрај тоа се појави на репрезентативната прозивка. Англичаните се надеваа дека ќе го имаат барем за дуелот со Белгија, но тоа нема да се случи.

„Хари Кејн ќе се врати во Германија за третман на повредата на зглобот. Тој нема да биде подготвен да игра против Белгија во вторник“, рече Саутгејт.

Англија синоќа играше пријателски меч против Бразил на Вембли и загуби со 1-0.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани