Кејн се врати, Тотнем конечно победи (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Тотнем не дозволи ново разочарување, тимот на Мурињо денеска тргна кон бодовите од самиот старт на мечот, фудбалерите беа борбени, доминираа, но ВБА не беше лесно кршлив.

Резултатот беше отворен во 54. минута кога по асистенција од Хојбјерг, Хари Кејн даде гол за водство на Тотнем од 1-0.

Четири минути игра подоцна, Лукас убаво асистираше до Сон кој погоди за водство од 2-0, што беше и конечен резултат.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани