Како Џерард во најдобрите денови, Мек Aлистер ја искина мрежата на Шефилд јунајтед (ВИДЕО)

by
1 минути читање

„Црвените“ беа под притисок откако Арсенал и Манчестер Сити синоќа победија, Шефилд јунајтед ги намачи, но избраниците на Јирген Клоп на крајот стигнаа до трите бода и се вратија на врвот на табелата.

Дарвин го отвори резултатот во 17. минута, Уругваецот беше упорен, до крај го бркаше голманот Грбиќ, па од неговиот блок, топката заврши во мрежата за 1-0.

На стартот од вториот дел, Бредли си постигна автогол за 1-1 и донесе драма, но потоа на сцена стапи Алексис Мек Алистер, кој во стилот на Стивен Џерард, од врвот на шеснаесетникот биеше неодбранливо во аголот за 2-1.

Во 90. минута беа решени сите дилеми, Гакпо со глава од 11 метри погоди за 3-1.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани