Како би можел да изгледа стартниот тим на Сити доколку клубот ги оствари своите трансфер желби (ФОТО)

by
0 минути читање

Наскоро се очекува во Манчестер да пристигне и Дани Алвес, а на левата бековска позиција Пеп го посакува Менди од Монако, исто така остварлива цел.

И покрај тоа што Арсенал не сака да го продаде Алексис Санчез на англиски клуб, медиумите од оваа земја веруваат дека тој би можел да заврши во Манчестер Сити.

„Еуроспорт“ дава прогноза како би можеле да изгледаат стартните 11 на Манчестер Сити следната сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани