Јувентус во Премиерлигата најде замена за Влаховиќ

by
1 минути читање

Според „Калчомеркато“, Јувентус сака да го ангажира Ришарлисон како замена за Влаховиќ кој извесно ќе го напушти клубот.

Ришарлисон јавно кажа дека е незадоволен од неговиот статус во Тотнем и сигурно со две раце би прифати трансфер во Јувентус.

Останува само дали ќе можат да се договорат двата клуба, Јувентус и Тотнем ако се знае дека англискиот клуб е тврд преговарач.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани