Јувентус следната недела ќе ги комплетира трансферите на Погба и Ди Марија

by
0 минути читање

Фабрицио Романо тврди дека во текот на наредната недела Јувентус и официјално ќе го потврди ангажманот на Пол Погба и Анхел Ди Марија кои пристигнуваат како слободни играчи.

Двајцата се желба на Макс Алегри.

За Погба тоа ќе биде враќање во Јувентус, а Ди Марија првпат ќе игра за клуб од Серија А.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани