Јувентус може да биде исфрлен во Серија Б

by
1 минути читање

Тој за италијанската национална телевизија „РАИ1“, изјави дека ова се најсериозните обвинувања во историјата на клубот и можно е Јувентус во следната сезона да настапува во Серија Б.

За Јувентус тоа нема да биде нешто ново, веќе прележаа таква казна поради „Калчополи“ скандалот. 

Ањели и целото раководство на Јувентус си поднесе остаква поради истрагата на обвинителството од Торино кое го терети италијанскиот клуб за големи финансиски малверзации.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани