Јувентус го казни Влаховиќ!

by
1 минути читање

Според „Газета дело Спорт“, Влаховиќ ќе треба да плати 70.000 евра. Тоа е пет проценти од неговата месечна плата.

На мечот против Џенова, Влаховиќ успеа да добие два жолти картони за десет секунди. Откако му беше покажан првиот, жестоко се расправаше со судијата, па доби и втор.

Тој и негодуваше на тренерот Масимо Алегри со кого влезе во вербална расправија. 

Алегри по мечот рече дека Влаховиќ ќе биде казнет, што и се случи.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани