Јуве му нуди на Атлетико да си бира еден играч од тројца, а за возврат тие да го добијат Мората

by
0 минути читање

Мората играше на позајмица во Јувентус, а за да биде перманентно откупен тие треба на Атлетико Мадрид да му платат 35 милиони евра, тоа нема да се случи.

„Газета дело Спорт“ пишува дека Јувентус на Атлетико Мадрид му понудиле да бира еден од тројца фудбалери за размена.

На листата на понудени се Денис Закариа, Адриен Рабио и Мосе Кин.

Одлуката сега е во рацете на Атлетико Мадрид.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани