Јунајтед ќе му врачи отказ на Тен Хаг, не го спасува ни освојување на ФА Купот

by
1 минути читање

Дел од англиските медиуми пишуваат дека Манчестер јунајтед од следната сезона ќе има нов тренер, Тен Хаг е веќе минута.

Чашата била прелеана на полуфиналето од ФА Купот кога Манчестер јунајтед доживеа бламажа која за нивна среќа не помина со елиминација. Водеа со 3-0 над второлигашот Ковентри и го победија дури по изведување на пенали, а малку фалеше да бидат елиминирани и во продолженијата.

На трибините мечот во живо го следеа сопствениците Аврам Глејзер и Сер Џим Ратклиф и незадоволни од виденото го напуштија стадионот.

Се верува дека Манчестер јунајтед и да го победи Манчестер Сити во финалето од ФА Купот, отказот на Тен Хаг не му бега.

Веќе бил контактиран Томас Тухел, тој се посочува како можен нов тренер на Јунајтед.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани