Италијански судија е суспендиран затоа што не се поздрави со својата колешка! (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Пред мечот меѓу Лече и Сасуоло, кога сите излегуваа на теренот, главниот судија Хуан Лука Саки одби да се поздрави со неговата помошничка Ди Монти иако таа му подаде рака.

Поради ваквиот однос, судијата нема да суди во следното коло од Серија А.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

@2024 – Сите права задржани