Италија ќе има пет тима во ЛШ идната сезона, Германија и Англија се во мртва трка

by
1 минути читање

Со новиот систем во Лигата на шампионите ќе се зголеми бројот на учесници за четири, а две од тие места се доделени за земјите со најдобар рејтинг.

Иако веќе нема учесници во Лигата на шампионите, Италија е убедливо прва поради одличните резултати во Лига Европа и Конференциската лига.

И петтиот на табелата од Серија А ќе оди во најквалитетното европско клупско натпреварување.

За второто место се борат Германија и Англија. Германците се во блага предност во овој момент.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани