Интер заврши голема работа во Лисабон (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Интер направи крупен чекор кон полуфиналето во Лигата на шампионите откако ја доби првата пресметка со Бенфика и тоа на гостински терен.

Резултатот беше отворен по шест минути игра во второто полувреме кога по фантастичен центаршут на Бастони, Барела погоди со глава за водство на Интер од 1-0.

Конечните 2-0 ги постави Лукаку со гол од пенал во 82. минута од натпреварот.

Бенфика ќе има невозможна мисија во реваншот да ја надополни негативата која ја заработи на свој терен, блиску сме да гледаме италијанско полуфинале во Лигата на шампионите.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани