Интер прибира средства за ангажман на Лукаку со продажба на Пинамонти

by
1 минути читање

„Нероаѕурите“
работат на враќање на Ромелу Лукаку само една година откако го продадоа на
Челси за 115 милиони евра.

Зделката не е
лесна, „сините“ бараат помеѓу 20 и 25 милиони евра за да му дозволат на
напаѓачот да се пресели во Милано на позајмица.

Интер бара начин како
да ги прибере потребните средстав и последните информации велат дека се бара
купец за младиот Андреа Пинамонти. Марота и неговите соработници се надеваат
дека ќе можат да добијат 20-25 милиони евра за напаѓачот, кој минатата сезона
во дресот на Емполи постигна 13 погодка во Серија А.

Се шпекулира дека
интерес за неговите услуги пројавуваат Фиорентина, Монца, Болоња и Лацио.

Андреа Пинамонти
е продукт на школата на Интер, па неговата продажба ќе значи чист ќар за клубот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани