Интер немаше милост за Дејан Станковиќ, убедлива победа над Сампдорија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Дејан Станковиќ се сретна против тимот за кој играше дури девет години од својата кариера, тоа беше емотивна средба за Србинот.

На тернот Интер доминираше и ја оправда улогата на фаворит.

Резултатот го отвори Де Фрај во 21. минута, а во 44. минута Барела постигна убав гол со силен удар за 2-0.

Точка на мечот стави Кореа со фантастичен соло пробив, тој погоди во 73. минута за конечни 3-0.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани