Интер имаше спектакуларна прослава на јубилејното Скудето! (ВИДЕО)

by
3 минути читање

Интер вчера цел ден го прославуваше Скудетото, по мечот со Торино им беше врачен пехарот и медалите, а нешто подоцна тргна парадата низ Милно со шампионскиот автобус.

Главната прослава беше на плоштадот во Милано кој беше исполнет со фанови на Интер кои направија фантастична атмосфера.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани