Интер и Челси постигнаа договор, Лукаку се враќа во Милано

by
0 минути читање

Челси ја прифати понудата од Интер од осум милиони евра плус бонуси за едногодишна позајмица на Лукаку.

Во договорот нема да има опција или обврска за целосно откупување на фудбалерот.

Интер и Челси сега ја подготвуваат документацијата и наскоро договорот ќе биде потпишан и официјализиран.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани