Интер го победи Торино и го почна шампионското славје (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Интер во минатото коло против Милан го завери Скудетото, а по денешниот меч со Торино ги добија и заслужените награди.

Интер го победи Торино со 2-0 во меч кој не им значеше ништо на нероазуриите. 

Во 49. минута Торино остана со играч помалку откако Темезе заработи директен црвен картон поради фаул како последен играч.

Седум минути подоцна Чалханоглу постигна гол за водство на Интер од 1-0, а четири минути подоцна тој реализираше и пенал за конечни 2-0.

По последниот судиски свиреж следуваше шампионската церемонија, а во текот на денот ќе се случи и парада низ Милано на фудбалерите качени на автобус.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани