Интер гази сѐ пред себе, убедлива победа над Аталанта! (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Момците на Инзаги одиграа уште еден фантастичен меч и забележаа убедлив триумф.

Прва на гол се израдува Аталанта, но погодокот на Де Кетеларе беше поништен поради играње со рака.

Во 26. минута Дармијан го отвори резултатот, а во самиот финиш од првото полувреме погоди и Лаутаро Мартинез за водство на Интер од 2-0.

По девет минути игра во вториот дел, Лаутаро Мартинез не реализираше пенал, но одбиената топка дојде до Димарко кој ја смести во мрежата на Аталанта за 3-0.

На 15 минути пред крајот, гол даде и Фратези за конечна победа од 4-0.

По 26 одиграни кола Интер е прв со дури 12 бодови предност пред Јувентус.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани