Играчот кој е стартер место Роналдо даде гол, Рамош донесе водство за Португалија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Селекторот Фернандо Сантош одлучи на мечот со Швајцарија да го остави Роналдо на клупата, а на негово место го стави Рамош и тоа даде резултат.

Со гол на Рамош во 17. минута, Португалија води против Швајцарија со 1-0.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани