Идниот месец спектакл во Шпанија, две мега пресметки во само четири дена

by
1 минути читање

Наредниот месец
се игра Супер купот на Шпанија каде силите во предвидениот двомеч ќе ги одмерат
освојувачот на титулата во Примера, Реал Мадрид, односно победникот од Купот,
екипата на Барселона.

Сеуште не се
потврдени термините, но шпанските медиуми наведуваат дека неофицијалните се
веќе на маса, првиот меч би можел да се одигра на на „Камп Ноу“, најверојатно
на 11. август, додека три дена потоа, на 14. Реал Мадрид би бил домаќин на „Сантијаго
Бернабеу“ во реваншот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани