Ибрахимовиќ заминува од Милан, утре ќе му биде последниот меч за росонерите!

by
1 минути читање

Договорот на Златан Ибрахимовиќ со Милан завршува по крајот на оваа сезона и тој нема да биде продолжен.

Ибрахимовиќ претходно рече дека нема намера да се пензионира и покрај тоа што во октомври ќе наполни 42 години, но доколку сака да продолжи да игра, ќе мора тоа да го прави во друг тим.

Швеѓанецот е повреден, нема да го игра утрешниот меч со Верона, но по натпреварот ќе има церемонија во негова чест со цел да биде испратен од навивачите и од клубот на високо ниво.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани