Ибрахимовиќ на 41 година се врати во репрезентацијата на Шведска! (ФОТО)

by
1 минути читање

И покрај тоа што има 41 година, Златан Ибрахимовиќ не се откажува од настапи за репрезентацијата на Шведска.

„Златан имаше три настапи за Милан и се чувствува подготвен и е во добра форма иако беше отсутен. Па од таа перспектива мислам дека може да ни донесе нешто. Пред се на теренот, но и надвор од него“, вели селекторот Андресон.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани