И Романо потврди, Пиоли добива отказ по крајот на сезоната

by
0 минути читање

Експертот за трансфери, Фабрицио Романо потврди дека се очекува по крајот од сезоната Пиоли да добие отказ од Милан.

Одлуката е донесена, а во следниот период тоа ќе биде објавено и официјално.

Како потенцијални кандидати се споменуваат Паоло Фонсека кој е актуелен тренер на Лил и Игнасио Абате кој го води младиот тим на Милан.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани